Naše zdraví-diskuze o rakovině slinivky břišní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rakovina slinivky břišni

+7
*Silvie*
Jarka
Plasová Zdena
Na.sta
Galina Malinovska
lestinovapetra
Admin
11 posters

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Petra

Příspěvek  lestinovapetra 22/9/2012, 09:37

Renko, vidím že jsi se stěhovala. Tak to asi doma nedopadlo moc dobře, viď. Mrzí mě, že máš takové starosti, jako by nestačily starosti s dětmi. Někdy si říkám, co je schopen člověk ještě vydržet??? Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 22/9/2012, 13:13

Ahoj Peti,
Njn---nedá se nic delat,hlavne,že jsem já a deti zdrave..to je opravdu to nejduležitejsí.
Peti co noveho?Ty už jsi v pořádku?Napiš..paa

Zdravim nove zaregistrovane...pokud si nevite rady jak napsat přispevek,napište mi mail.. flower

Nasti jak bojuje tatinek?
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 22/9/2012, 18:27

Ahoj všem,
u nás vše při starém, nechci nic zakřiknout, ale taťka se drží ...ťukám, ale má už takové ty jakoby veliké vystouplé oči a kostnatý nos. Nevím, jak to popsat, ale přesně takhle vypadala babička, když odcházela...
V neděli jsme přišli o fenečku německého ovčáka, byly jí teprve 4 roky, chuděrce vyhřezla plotýnka a skřípla jí míchu, plakala bolestí, bylo to neoperovatelné, tak jsme ji museli nechat utratit... V papírech od veterináře bylo napsáno - provedena eutanazie. Tak jsem si hned říkala, že pejskovi ulevíme a pomůžeme odejít, ale co chudáci lidi? Já vím, že by se to asi dalo zneužívat, ale chudáci ti co tolik trpí, vyléčit je nejde, má to stejně jen jeden konec...
Hodně sil všem, pa
Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 22/9/2012, 22:56

Zdravím všechny, taťka je kost a kůže, mívá vysoké teploty, doktorka na to řekla, že s tím musíme počítat Sad Má proleženiny, mokvá mu to, vypadá to nehezky, jen leží, jí mixované, ani moc nemluví, je to děs.. Máte nějaké zkušenosti s mobilním hospicem? Teta je na něj sama, mívá problém s ním manipulovat, a když zrovna potřebuje s ním něco dělat, nejsme poblíž.. Občas ho trápí bolesti, ale četla jsem tady na diskuzi, že nějaký doktor říkal, že pacient nesmí trpět bolestí. Do nemocnice ho dávat zatím nechceme, ale nechci, aby ho bolelo Sad

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 23/9/2012, 08:51

Ahoj Nasti,,
Ajaj...nemam zkušenost s mobilnim hospicem,když muj tatinek na tom byl velmi zle..tak mi řekli,že mi ho daji domu,aby umřel doma,byli jsme domluveni,na pátek..pak mi volali,že již to nebude možne,odsavali mu vodu z tela,z plic..a už se nemohl pohnout a museli ho otáčet,táta me telo už ukazat nechtel..asi mel proleženiny co řikate..a nabidli me,že ho umistí do hospice,že to nemužu zvladnout uplne sama..řekla jsem,že si to rozmyslim....ale táta za dva dny zemřel..tim chci řict,že mi to nabidli v nemocnici.
Nasti,přeji at tatinkovi toto trapeni skončí...je to hrozna veta,ale já si to tenkrát už přála..byl to hrozny pohled..a take mel bolesti..pokud nemel zase nebyl při smyslech..
Moc se držte
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 23/9/2012, 09:17

Zdravím, dlouho jsem nic nenapsala i když sem koukám každý den, mám zase slzy v očích . Nasti pokud chcete dát tatínka do Hospicu nebo na LDN musite žádat u ošetřujicicho lékaře musí Vám to zařidit. Vzpominám si na moji tetu když chtěla na LDNku sice čekala asi měsic je těžké se tam dostat ale zkuste to. Myslim že by to bylo pro Vašeho tatinka lepší je tam stálá péče a ty proleženiny se musi něčím mazat vim jak to tetě každej den mazali straštně u toho křičela bože muj ani na to nechci myslet musi to hrozně bolet. Straštně to smrdělo a viděla jsem ji až na kost vždycky nás vyhaněli ven. Nechci Vás strašit ale je to tak, Nedospuste aby se tatinek trápil bolesti dostane morfium bude mimo ale nebude mit bolesti. Já vím je to je to hrozný připustit že Vám odejde ale bude to pro něj vysvobození. Hodně sil Sad Budu na Vás myslt Galina

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 24/9/2012, 06:43

Tak jsem si myslela, že to horší být nemůže, ale může.. Sad Jednalo se mi o mobilní hospic, aby ošetřovatelka přijela domů. ale u nás poblíž asi nic takového není. Hodně si přeji, aby mu utrpení skončilo..

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 24/9/2012, 07:32

Nasti je mi Vás moc líto já toto mám už zasebou a hned dvakrat, pokud chcete aby sestra dojižděla kvám domu taky to jde ale stejně musite žádat ošetřujiciho lékaře nebo zkuste centrum bolesti tam Vám pomužou určitě. Najděte si na netu nejbližší centrum dohodně te si tam schuzku tak jsou všichni hodny neztrácejte naději ale myslim si že pro Vašeho tatínka bude lepší když bude v nemocnici nebo na LDNce i Vaše teta musí byt vyčerpaná. Je mi to moc líto svinská nemoc bože proč není lék. Hodně sil Nasti Sad

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 24/9/2012, 08:31

Nasti,ano ja si žadala o sestřičku u praktickeho lekaře na převazy,když byl táta po operaci...nebyl žádny problém..i se me ptal jestli tam nechci sestřičku,aby mi s nečim pomohla,vykoupat atd..maji to nejak rozlišene...odbornost sester...ale táta by nechtel,ty převazy budiž..ale koupáni atd...to nechtel...ja tatovi delala vlastne i stomii..kdy se to rozšiřilo to střev..Jak piše Galina,je to vyčerpávajicí se starat o takto nemocneho,ale nechtela jsem tátu nikdy dát na LDN atp..to jsem si tak nejak přisahala,ale musim řici,že jsem o tom pak už vážne uvažovala,byla jsem na konci sil....Nasti,co řict...at tatinek už moc dlouho netrpí.. Crying or Very sad

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 24/9/2012, 16:57

Zdravím všechny.
Moc už sem nepíšu, ale skoro denně se sem dívám a tak s Vámi prožívám Vaše strasti. Chtěla bych aspoň slůvkem podpořit ty, kteří bojují s tou hnusnou potvorou. Opravdu si umím představit, jak Vám teď je - když Vaši blízcí prohrávají. Já sama jsem si vlastně chodila na "abecedu" pro trochu povzbuzení a útěchy - a pomáhalo to trochu zmírnit tu bolest. Tak tedy přeji Vám Petro, Stáňo ( i vám kteří sem nahlížíte a ještě jste si netroufli psát) - prostě DRŽTE SE !!!!!
Neumím pomoci....neumím ani poradit nic zázračného. Jen abyste věděli , že v tom nejste sami - myslím na vás a přeju vám co nejméně toho trápení. Zdenka













Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 24/9/2012, 20:25

Je to špatné, děkuji všem za podporu. Dneska nevnímal, jen sténal. Přeji si, aby brzo usnul Sad

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 24/9/2012, 21:27

Nasti,myslim na Vás...oba... Crying or Very sad

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 25/9/2012, 14:21

Nasti myslím na Vás oba jako Reny v tomto stavu jak píšete asi nebude mít dlouhý trvání. Hodně sil kamarádko Sad

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 25/9/2012, 17:31

Tatínek dopoledne odešel. Včera u něj byla sousedka, pohladila ho a pronesla: Karolku, aby jsi už usnul. Prý už netrpěl, byl v agónii. Je to pro něj vysvobození.. Svinská choroba Sad

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 25/9/2012, 17:44

Nasti,
Upřímnou soustrast...už netrpí... Sad

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 25/9/2012, 19:36

Nasti, přeji upřímnou soustrast Galina

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 26/9/2012, 09:27

Stání, upřímnou soustrast. Myslím na Vás. Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 26/9/2012, 12:31

Děkuji Vám všem

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 28/9/2012, 20:24

Nasti, přijměte prosím i ode mně upřímnou soustrast. Je mi to moc líto, teď už je tatínkovi líp, tady už by ho nic dobrého nečekalo...
Můj taťka také hodně schází, je to vidět snad den ze dne. Pomalu přestává chodit, prý ho bolí nohy, tak se bojím, že už nám taky brzy zůstane jenom ležet... Má 1/2 náplasti a večer prý blouzní a je na mamku zlý a agresivní. Mamka se ho chvílemi i bojí, protože to co říká je hrozné... Nevím, jestli je tak zlý z těch náplastí a nebo z té bolesti. Každopádně nám jedna paní říkala, že pokud snášel špatně tvrdý alkohol a měl tzv. zlou opici, tak to po náplastech bude stejné...Je to pro mamku velký pres a stres. Ráda bych pomohla, ale není jak. Taťka jakoby žije ve svém světě, je pořád do sebe uzavřený a zamyšlený. Neusměje se, sotva promluví, mluvení ho jakoby zmáhá. Mám strach, doufám že nebude dlouho trpět a bude k němu příroda milosrdná a raději mu dopřeje věčného spánku...
Teď už na rychlý konec čekáme asi jenom my...
pa a hodně sil všem Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 28/9/2012, 21:31

Dneska jsme se s tatínkem rozloučili. Nevím, jak bych mohla ostatním pomoci, pročítám si diskuzi, u každého je to individuální. Byla to mé první blízké setkání s touto chorobou, pamatuji si, když byl taťka ještě jakžtakž v pohodě, jak říkal, že se to táhne a to čekání je strašné.. Věděl, že není východisko. Teta se obětavě o něj starala, i když byl někdy na ní zlý, ale v jeho stavu se není co divit. Nevím, čím bych vám mohla poradit. Je těžké pročítat si, jak rodina nemocného trpí a nejde pomoci radou ani ničím jiným. Nemůžu uvěřit tomu, že už tady není. Děkuji vám všem, děkuji za tuto diskuzi, Petro, hodně síly, cítím s Váma. Člověk, který to nezažil, nepochopí, jak to bolí.. Jdu se natáhnout, dnešek byl vyčerpávající... Sad Sad Sad

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 4/10/2012, 13:06

Ahoj všem,
tak včera zemřel na tuto hnusnou nemoc další člověk z mého okolí. Byla to dědovo třetí žena - pro mě teta. Chodila po doktorech 3 roky, léčili ji se žludkem. Zhruba před 2 měsíci přišli na tuto diagnózu. Na operaci už se nedostala... Bála se, děda zemřel na rakovinu střev a meta do jater. Do poslední chvíle se o něj starala, půl roku mu píchali morfium... Věděla, jaké to bude. Má můj obrovský obdiv, nevím zda to takto zvládneme i já s mamkou. Jmenovala se Miluška a bylo jí 72 let, odpočívej v pokoji...
Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 4/10/2012, 18:29

Je mi to moc líto Petro přeji upřímnou soustrast Sad

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 18/10/2012, 15:00

Ahoj všichni,
taťka už se rapidně horší. Nemá už sílu vylézt z vany. Neudrží se na nohách, pořád polehává. Na wc jsme mu našroubovali madlo, aby se z něj alespoň zvedl. Nemá už vůbec sílu. Při 178 cm nemá ani 50 kg. Už se ani neváží, akorát by ho to deprimovalo. Trpí teď na průjmy, trávení už mu téměř nefunguje. Bříško má zduřelé, špatně mluví - jen tak šeptá. Hodně ho zmáhá i to mluvení. O nic nemá zájem. Teď už se budeme jen modlit za rychlou a bezbolestnou smrt. Vím. že tohle všichni dobře znáte, chtěla jsem se s Vámi podělit, jak teď na tom jsme. Jak jsem již asi jednou psala, za tu dobu co chodím na diskuzi o rakovině slinivky, teď už se čeká asi jen na mého taťku. Všichni ostatní už jsou bohužel mrtví... Taťkovi byla tato hnusná nemoc zjištěna 10.12.2010, tenkrát jsem si přála, aby tu snámi byl co nejdéle, teď už si přeji, aby se netrápil a odešel v klidu...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 19/10/2012, 17:38

Petro je mi to moc líto cítím s Vámi a myslim si že to nebude mít dlouhé trvání přesně to vidím bylo to samí i mé mamky ach jo hubla nejedla jen poléhavala nemohla na nohy a pak zemřela tak rychle že jsme to ani nečekali. Dnes jsem ráda že se netrápila. Je to blbí pocit přijit o někoho koho milujete bohužel takový je život přala bych Vašemu tatínkovi brzké uzdravení ani nevite jako moc ale vím že to není možné. Myslím na Vás hodně sil Sad Vypište se ze své bolesti piště,pište cokoliv co citite aspon mě to moc pomohlo pa Galina

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 20/10/2012, 12:48

Ahoj Peti,
Jak píšeš,už sama vidiš,že je to špatne a bohužel všichni jsme si ke konci přáli,aby už dlouho netrpeli.Já už pak ani nemohla plakat,když táta zemřel..citila jsem jen,že je to dobře,že už netrpí,protože to bylo opravdu už hrozne...
Peti,pište..a držte se---skoda,že tady ta diskuze je tak tajna,že ji nikdo nenajde..
Myslim na Vás všechny...
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 4 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru