Naše zdraví-diskuze o rakovině slinivky břišní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rakovina slinivky břišni

+7
*Silvie*
Jarka
Plasová Zdena
Na.sta
Galina Malinovska
lestinovapetra
Admin
11 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 26/6/2013, 15:50

Tak operace není možná :-(, za týden půjde na biopsii a hned po výsledcích na 1.chemoterapii. Je to zlé.

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 26/6/2013, 16:03

Je mi to líto Sad , snad ta chemka aspoň načas zastaví růst nádoru... doufejte a buďte silní...hlavně taťka to nesmí vzdávat - u nás pomáhalo přesvědčování , že chemo nádor zmenší a pak už operace bude možná.
Držte se !!!

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 26/6/2013, 16:22

Reni,tak to je špatné..ach jo..ted je nejduležitejší,aby tatinek byl s Vámi..a užival si ješte co může..bohužel to tak je..Sad

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 26/6/2013, 21:19

Ahoj Reni, myslím na tebe. Tyto první dny od diagnózy alespoň mně připadaly nejhorší. Vím, jak ti je. Určitě se zamýšlíš nad tou spoustou PROČ ??? Hledáš informace na netu, zjišťuješ možnosti, smlouváš s Bohem a do toho pláčeš. Snad ti pomůže vědomí, že takto jsme to měli všichni. Neobviňuj nikoho, ani sebe , ani mamku ( i když někteří "lékaři" by si to obvinění plně zasloužili). Zkus se více soustředit na to, abyste všichni byli v co největší pohodě. Zatím pořád nevíte - jak hodně zlé to je. To ukáží až výsledky biopsie. Podle toho pak onkolog určí složení chemoterapie. Pozitivní je, že jí taťkovi nasadí. I když u této mrchy není prognóza zrovna příznivá - vím o lidech , kteří to "ustáli" i roky.
Hlavně buď s tatínkem co nejvíc, hledej mu zábavu, činnost , rozptýlení . Můj muž miloval zahrádku - pořád jsme něco plánovali, co předěláme,přestavíme až se uzdraví - myslím , že mu to pomáhalo. Podpoř maminku - pusť ji s kamarádkama do cukrárny, cokoliv. Buď silná ( a plač až osamotě).
Držím Vám všem palce!!!

PS: piš kdykoliv, cokoliv - sem nebo na FB -Plasová Zdena nebo email plasova.z@seznam.cz

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Galina

Příspěvek  Galina Malinovska 1/7/2013, 16:28

Tak to je fajn Reny, dlouho jsem sem nepsala ted jsem koukala na diskuzi zase tam řádí cvok Markéta, Všechny Vás tu zdravím

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 1/7/2013, 16:33

Gali..no moc Tě zdravíííím..řikala jsem si,že jsou všichni na dovolenéWink 
Ted jsem na abecede nebyla..napsala jsem mail a už jsem tam nešla...je to magor ta Marketa..škoda slov..

Reni,co noveho s tatínkem---a jak se cítíš Ty?
Moc Vás zdravim všechny.flower 

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Galina

Příspěvek  Galina Malinovska 1/7/2013, 16:41

Ted jsem měla zmatek v příspěvcích je tu pani Reni z abecedy co ji ta blbka pořád urážela spletla jsem si to stebou ,moc zdravím . Četla jsem příspěvky na abececedě od Reni a budu držet hodně moc palečky. Jsme s Vámi , přeji hodně sil

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 1/7/2013, 16:43

Ano,přesne tak...j je tu mezi námi...Smile 

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Zdravím

Příspěvek  renizit 3/7/2013, 17:10

Ahoj všem, teď jsem tu pár dní nebyla. Byli jsme s přítelem aspoň na 3 dny a 2 noci v Českém Švýcarsku.
Tatínek začal brát už 1 a 1/2 náplasti, bolelo ho to i přes tu jednu náplast, k tomu kape Neo-algifen 30 kapek 3x denně. Je teď s těmi náplastmi veselejší, živější, chodí a zajímá se, co se děje, sem tam něco opraví, ani moc nepospává. A jíst mu chutná, jsem moc ráda, když vidím, že všechno z talíře sní a večer ke kafíčku si dá 2 ks bábovky, co jsem upekla. Raduju se z toho moc. Zítra jede na tu biopsii, budou mu to vyšetřovat hadicí ústy, chudák, co všechno musí vytrpět :-(((. Bratr psal do nějakého výzkumného ústavu, jestli je možná protonová léčba, ale bohužel, s metastázami to už nelze.
Kamarádka mi teď dala Źivotabudič - kapky od Kitla, tak bude užívat i to. Jinak se všichni modlíme, aby to nebylo tak vážné a třeba mu ta chemoterapie dokázala prodloužit život a aby ten život byl jakž takž snesitelný :-(. Tatínka pořád hladím, pusinkuju, nikdy jsem na to nebyla, ani on, ale teď mám k němu blíž než kdy jindy...
Děvčata, vám ty Nutridrinky předepisoval lékař? A kolik doplácela pojišťovna?

Díky moc za rady, Reni

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Galina

Příspěvek  Galina Malinovska 3/7/2013, 19:58

Ahojky Reni četla jsem Tvuj příspěvek a moc mě těší že tatinek jí. Omlouvám se že tykám jsem Galna a budu ráda že mi budeš také kamarádkou na této diskuzi. Zeptám se jaké naplasti tatínek bere co má ???? Ono se po nich moc uleví , vzpomínám si jak se ulevilo mojí tetě a mamce . Chci jenom napsat dávejte tatínkovi vše na co bude mít chut a ty nutridrinky si nechte napsat na recept budou levnější. Moje mamka je nechtěla teplý a teta taky ne museli jsme je dávat hodně studený.Snad chemo tatínkovi pomuže moje mamka a teta se ji nedožili. chci jen poradit jestli tatínkovi bude po chemo zle ,(zvracení, nechutenství) prosímtě měli jsme vyzkoušenej čaj z Alterna medika jmenuje se Anona Graviola ,uleví se mu a niči v těle rakovinový bunky není drahy a lze objednat na www.alterna medika.cz podívej se na jejich stráky.Nechci Ti něco nabízet to ani náhodou jen poradit co je vyzkoušený.Ten čaj se pije denně litr mě osobně pomohl na záněty nesladí se převaří se asi 10 minut a pije se celý den. Přeji Ti hodně síly a tatínkovi jen to nejlepší Smile 

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 4/7/2013, 11:55

Reni,to je skvělé,že tatínkovi tak chutná..
Ty nutridrinky mi sestřička házela do tašky přímo v nemocnici,ale muj tatinek je odmital..bral to spíš tak,že nutridrink znamena už konec..tak jsem to nejak citila.
Jak jsem psala 1 a 1/2 roku od diagnozy byl táta v pohodě,jedl,chodili jsme na procházky a žil normálne,pak to ale vzalo rychlý spád..napadení střev,nepruchodnost..atd..
Těš z každého dne,však pišeš,ted jste si blíž,ano je to zvláštní doba,když onemocní blízky smrtelnou nemocí...život se tak nějak točí jinak..
Drž se
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 4/7/2013, 19:55

Ahoj děvčata Smile 
přeji všem pěkný slunečný víkend a rodinnou pohodu. Reni, my ty nutridrinky kupovali - nám doktor nic nepředepsal i když jsme se ptali - bylo to finančně náročnější, ale peněz mi v tu chvíli líto nebylo. Pil je hodně studené, vždy mezi jídlem - 1 dopoledne, 1 odpoledne - hodně to zasytí, ale dodává to nemocnému potřebné látky, který ta potvora požírá. Akorát , že se časem asi každýmu už zprotiví.
Na nevolnost při chemo manželovi předepsali dvoje tablety - slabší "TORECAN" a velmi silný GRANISETROL" - ten se může brát max 2-3 dny.
A jak tatínkovi pomáhá ta lactulosa ?
Jinak jsme zkoušeli hodně různých alternativních doplňků - Aloe vera 97% šťávu ( od LR cosmetic), Colostrum (také LR - je to něco jako mlezivo - na imunitu) , hlívu ústřičnou v tabletách, houbu REISCHi - taky tablety, Ovosan, b17 amygdalin. Nevím - mám z toho smíšené pocity - možná mu to pomáhalo aspoň psychicky.
Asi se tu teď tři dny neukážu- dcera mi odjíždí na chatu i s noťasem Mad  Tak se držte. Pa Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Žabka 4/10/2013, 23:01

Ahoj, našla jsem tohle fórum,tak doufam, že nevadí, že jsem se přidala. Už pár dní pročítám internet ohledně rakoviny slinivky, ale přecijen je lepší se o tom pobavit a poradit se s někym, kdo má nějaké zkušenosti. I když to zní hrozně. Doufám, že ten příspěvek dobře odešlu, abych se pak mohla rozepsat a třeba i poradit. Díky

Žabka

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 04. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 5/10/2013, 08:38

Ahoj Žabko..moc Tě tu vítám..tady se mužeš rozepsat..popovídat..flower 
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 5/10/2013, 16:50

Ahoj Žabko, přidávám se k Reny a zdravím Tě. Myslím, že je dobré si tady popovídat. Všem nám to tu moc pomohlo. Brzy napiš.
Zdenka


Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 5/10/2013, 16:56

Ahoj všichni,

obracím se na Vás s prosbou o radu . Setkala se některá z Vás u svých ( nebo i nějakých blízkých) dětí s projevem sebepoškozování ? U mé mladší ( 12 let) dcery to začalo letos v červenci a jsem z toho špatná. V pondělí jdeme konečně k psycholožce - dcera o tom ještě neví - jsem zvědavá jak to vůbec přijme - je dost vzpurná.
Díky za jakoukoli radu.
Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Žabka 5/10/2013, 19:08

Ahoj, jak jen začít..děda měl nedávno bolesti břicha,které mu šly až do zad,nemohl nic moc sníst,zvracel. Všichni sme si mysleli, že zas snědl nějakej špatnej jogurt nebo mu nesedl oběd a že záda ho bolí, protože si často schrupne na sedačce v obýváku. Zkusilo se víc věcí,ale bolesti neodcházely. Proto mamka domluvila sono břicha. To jsem sním i absolvovala. Nic hrozného se tam nenašlo, prý jen takové běžnosti, který jsou u starších lidí dost častý. Nechala se udělat i laborka a i ta byla celkem v pořádku. Jenže potíže neustávaly ba dokonce se zhoršovaly. Děda vypadal na oko sešle a na to u něj nejsme moc zvyklý, protože ještě pořád chodí do práce. Nemohl nic moc sníst. I přesto, že vyšetření a laborka nic neukázaly, mamka ještě domluvila cétečko břicha ( doufam,že jsem nějak nezamněnila název vyšetření). Ani ne před týdnem přišel výsledek, že má děda rakovinu slinivky břišní a metastáze v játrech. Nechápu, proč se na sonu nebo v krvi nic neukázalo. Vše se dělalo přibližně v rozmezí čtrnácti dnů. Děda už tedka nic moc nesní, Dneska to byly jen tři lžičky vývyru když jsme tam byli. Dost pohubl. Četla jsem si na internetu spoustu článků s touhle tématikou, ale číst něco tak hroznýho. Nevim jak se k tomu postavit. Doma se o tom moc nemluví, protože se tedka začíná konzultovat s jinejma léařema, co a jak bude. Děda má ke všemu ještě cukrovku. Nevim jak to napsat, ale pokud je pravda, že času kterej má je hrozně málo. To si prostě nemůžu připustit.Chci mu nějak pomoct. Musim.

Žabka

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 04. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 7/10/2013, 10:37

Ahoj Žabko,
Pokud nebudou operovat,tak to bude zlé..Sad Ještě určí TNM..klasifikaci..ale má metastáze na játrech,,to je špatné,ach jo..
Ještě uvidíte co řeknou doktoři..
A co děda..jak to snáší?
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Žabka 7/10/2013, 18:10

Ahoj, na operaci určitě nedojde, protože děda má nízkou kapacitu plic a z narkozy by se už neprobral..takže nad tímto se vůbec neuvažuje. Dnes mamka s tetou šly dědovi říct, co se na tom vyšetření našlo. Oddálily to, dokud výsledky nebyly na papíře. Naše rodina je totiž plná doktorů, proto se ze známosti dozvěděli výsledky dřív. Vůbec tedka nevim jak to probíhalo, protože jsem musela už odjet na kolej, ale doufam, že mi mamka dá hnedka vědět. Prý se zkontaktovali s nějakým doktorem, který se touto problematikou zabývá a ten jim řekl, at s pravdou neotálí a řeknou to hned. Proto se rozhodli že za ním pojedou. Prej existuje nějaký odebraní vzorku pod cetéčkem, to mi je psal tatka,ale on tomu moc nerozumí,takže byly informace takový všelijaký. Podle toho rozboru by se prej stanovil druh chemo. Trošku se ale bojim,že na to nepřistoupí. On sám je chirurg a tak ví jak je to všechno v hajzlu. Děda za těch čtrnáct dní co je na tom blbě hodně pohubl. Řekla bych,že má dole tak deset kilo když jsem ho včera viděla. Ale včera k obědu něco málo snědl. Má nějaký prášky na žaludek, proti bolesti algifenový kapky,který zatim jakštakš pomáhaj a na noc si bere prášek na spaní, kterej mu aspon umožní se vyspat. Dneska už ani v práci nebyl a to ještě včera řikal, že když mu bode trošku dobře,tak pujde. Takže si myslim, že mu je hodně špatně, protože on jentak práci nevynechá. Mamka už mi řikala, at přestanu furt číst na internetu, že mě ty články ještě víc ubližujou. Přiznávám, že v posledních dnech sem se stala skoro posedlou a furt o tom něco čtu. Jenže se nemůžu dočíst ničeho kladnýho a proto pátram dál. Omlouvam se za pravopis, lae myšlenky mi jedou rychleji než mi píšou prsty a vůbec nepřemejšlim nad tim, jaký íčko kam napsat.

Žabka

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 04. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Žabka 7/10/2013, 19:25

tak děda to prej vzal docela dobře, přistoupil i na tu biopsii, aby se pak vědlo jak dál, tak třeba ta chemo pomůže.

Žabka

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 04. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 7 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru