Naše zdraví-diskuze o rakovině slinivky břišní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rakovina slinivky břišni

+7
*Silvie*
Jarka
Plasová Zdena
Na.sta
Galina Malinovska
lestinovapetra
Admin
11 posters

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 29/7/2012, 11:51

Jak je to dlouho co zjistili nemoc...
Jak je na tom táta psychicky..Ale zase si řikam,že pokud nezvraci...tak snad tu s Vámi ješte bude nejaky čas.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 29/7/2012, 12:08

Přišli na to v dubnu, říkali že půl roku po zdravého člověka.. Taťka už v té době měl silnou cukrovku, Parkinsona i Alzheimera, nezvrací, ale trápí ho průjmy.. Že nevím přesné informace? Měla jsem přesné informace, sestra mi to podala jak nějaký doktor, i s přesnými názvy, až jsem žasla, ale zapamatovala jsem si jen to, čemu rozumím..Vím, že není pomoci, tak podrobnosti ani vědět nechci. Snažím se tam být každý den aspoň na chvilku, mám ještě 2 sestry, ty tam jezdí taky, a teta (jeho druhá manželka) je tam s ním pořád. Trochu mně uklidnilo, že když nezvrací, tak je to ještě fajn..

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Na.sta 29/7/2012, 12:16

Jinak psychicky to zvládá celkem dobře, v rámci možností.. jak jsem již psala, hodně spí, včera chvilku koukal na olympiádu, pak se mně zeptal, jestli přijdu zítra, a že si chce jít lehnout..

Na.sta

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 29/7/2012, 14:36

Nasti,snad napiši ješte holky jak to bylo u nich s tim zvracenim..u nas zvraceni znamenalo,že musel do nemocnice..a začaly odchazet pomalu všechny orgány..
Tato nemoc je opravdu s.v.i.n.e..
Hlavne,že spi a netrpí bolestí...a je s Vámi všemi..to je moc duležite..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 29/7/2012, 15:46

Zdravím Reny ,Zdenko odpovídám na Vaše příspěvky no u nás to bylo uplně jiný. Moje teta jak jsem již před rokem psala neměla žádnou léčbu už bylo pozdě od diagnozy žila 5 měsíců. bralaléky na bolest injekce nevím jaké a morfium v náplastích a po 6 hodinách taky zaje morfinovou injekci. Měla halucinace ale neměla bolesti a to bylo pro nás duležité. Po nejvíc taky jen spala. Co se týče otoku tak jí otekli ruce nohy jsem radši ani neviděla. To ji přestali fungovat ledviny a za pár dní zemřela. Hod sil Na.sto. Jsme v Vámi, přála bych si aby byl Váš tatinek zdráv.

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 30/7/2012, 09:45

Zdravím Vás všechny. Tak doufám že na druhý pokus už se mi to povede. Dnes jsem opět po dlouhé době v práci a tak se pokusím ( když to půjde) sem něco o sobě napsat. Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 30/7/2012, 09:54

Zdeni,super..že jste tu... sunny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 31/7/2012, 21:38

Zdravim Vás Reny a zároveň i všechny ostatní. Moje holky si pustili nějakou americkou chujárnu na DVD a tak mám chvilku čas si tady popovídat. V práci mám teď taky docela chaos jak jsem tam pár dní nebyla.
Především Vám chci znovu moc a moc poděkovat za obě diskuze( i za tu co někteří tak pošpinili). Mé díky za slovíčka útěchy patří i většině přispívajících na abecedě ( snad sem alespoň nahlédnou), především paní Václavě, Galině, Petře, Janě i Janě2, paní Pavle - no prostě všem, kteří vědí co je to rakovina a rozhodli se takto anonymě pomáhat. Ano !!! Opravdu jste mi všichni moc pomáhali. Diskuzi jsem četla hned od prosince loňského roku a celou ji zpětně pročetla. Dlouho jsem si netroufla přidat se, protože u mého manžela se nejednalo o slinivku ale o tlusté střevo. Bohužel byl nádor prorostlý, metastázy v celém břiše až do jater. Od začátku jsem věděla, že je to moc špatné a že se manžel nemůže uzdravit. Chemo mu nějaký čas pomáhaly udržet se v relativně dobrém stavu , ale v červnu se jeho stav velmi zhoršil. Manžel do poslední chvíle netušil ( alespoň si to myslím) jak je to zlé. Zemřel na JIPce , v umělém spánku asi hodinu po té co jsem odešla. Vypadal velmi vyrovnaně a krásně. Už ho nic nebolí a netrápí............
A co dál? Všude ho vidím, všechno mu chci vyprávět, chci ho objímat. .....Píšu mu SMS jak ho mám ráda........ Chybí mi.........
Vím, že musím jít dál....dopředu, ale je to moc těžké. Celé dny se snažím ovládat kvůli dcerám - 11 a 24 let ( ta starší z prvního manželství žije dlouhodobě v cizině, přijela na léto , aby mi byla oporou) a celé noci propláču. Ta mladší pořád straší s tím , že v prosinci bude konec světa, ale mě připadá , že už je to tady teď. Pro naší rodinu bude již tento měsíc navždy ČERNÝ. Tři dny před manželem zemřel jeho bratranec - zánět slinivky, ve stejnou noc manželovo dlouholetý kamarád na rakovinu krve a minulý pátek manželovo vzdálená teta na rakovinu prsa s meta do mozku. Dokážeme se ještě někdy usmívat ?
Nechtěla jsem aby můj příspěvek vyzněl tak hrozně . Ale už to nebudu přepisovat. Omlouvám se, jestli to někoho příliš pobuřuje.
Všem ,kteří bojujete s touto nemocí přeji moc a moc sil, držte se !!! Buďte se svými blízkými co nejvíc, milujte je a odpouštějte jim. Věřím , že i mému manželovi to pomohlo - odcházel klidný a vyrovnaný.
Doufám, že až příště napíšu - už to bude lepší.
Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 1/8/2012, 10:19

Pani Zdenko,je uplne jedno o jakou rakovinu se jednalo a určite tady nikoho nepobuřujete..tady ne..
Vyrovnáni se smrtí je strašne težke me pomohlo tehotenstvi,dozvedela jsem se ho 2dny před smrti..osud?Asi ano,nemohla jsem se propadnout do truchleni,bala jsem se o miminko a pak dalši tehotenstvi..nemela jsem kdy truchlit..a take to,že už netrpel,bylo pro me velmi duležite..Jinak bych se asi utrapila..táta me vychoval...byl jedinym človekem,ktery me doopravdy miloval..atd..
Ale co poradit Vám Zdeni..každy to ma jinak...vždy se řika,že čas vše zhojí..častečne určite ano..už chodite do práce..to je dobře..
Každopadne nám mužete napsat vše co Vás trápí... sunny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 1/8/2012, 16:10

Zdravím vás kamarádky moje ))) Četla jsem příspěvek paní Zdenky a musím napsat že jsem plakala jako želva ale je dobře že píšete své pocity a vše jen klidně pište o všem uleví se Vám. Mě chybí taky rodiče hlavně máma nemužu si zviknout že tu není a nikdy nebude. Co nadělám je to život a musíme žít dál. Poslala jsem meil na Reny Janě2 a Martině tak se určitě přihlásejí. Jinak všem přeji krásné léto i když mě osobně nedělá teplo dobře. Tak holky pište budu ráda Galča flower

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 2/8/2012, 18:34

Ahoj všem,
hlásím se po delší odmlce. Mám téměř rok zdravotní problémy, neustálá vyšetření a výsledek zatím žádný, ale bohužel ani zlepšení...
Nevím jestli jsem psala minule, že s taťkou míříme do poradny pro léčbu bolesti, protože na onko už se neléčí - již nemají co nabídnout. Doposud taťka bolesti, které měl velmi sporadicky řešil brufenem. Nyní už nezabírá, tak jsme dostali náplasti, nejprve 1/4 a už jsme na celé. Vedeme i tabulku bolestivosti během dne a nejhorší je to v noci, když je v klidu a chce spát. Bojím se, že taťka už zůstane ležet, protože již jednou náplasti měl a to v době, kdy mu poslední chemo - Xeloda naleptala žaludeční sliznici a pořádně se nevědělo, zda bolesti způsobuje právě ten žaludek a nebo slinivka... Taťka byl doposud plně samostatný, jezdil autem, chodil nakupovat a pod. Tenkrát po té Xelodě jen spal, byl mimo, nejedl a hrozně sešel během 5 ti dnů, vypadalo to že už se blíží konec, ale pak jsme náplasti vysadily, a jako zázrakem se vše zlepšilo. Teď mám strach, že už nevstane, jsme rádi, když ho dovedeme na záchod. Nemáte s náplastí některá zkušenosti? Prý je každý snáší jinak...Bojím se, abychom ten jeho odchod náplastmi nepodpořili... Co brali vaši blízcí při bolestech, nebyly by přeci jenom lepší třeba nějaké jednorázové "silnější" tablety, když je jeho bolest dá se říci také nárazová? Není to jednoduché, nemáme nikdo medicínské vzdělání a bohužel lékaři věčně spěchají, nemají na nikoho čas...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Zdenka

Příspěvek  Plasová Zdena 3/8/2012, 09:18

Ahoj Petro,
manžel náplasti nepoužíval, takže nevím. Dostával tablety Palladone-SR (hydromorfin) po dvanácti hodinách. Postupně mu zvyšovali sílu léku. Na bolest mu to zabralo, ale byl hodně spavý. Problém nastal až když pak hodně zvracel - lék se nastačil rozpustit a manžel ho vyzvracel. Určitě ale toto sdělte jeho lékaři, nebo navštivte centrum léčby bolesti. Smůla je, že všude se mluví o tom , že člověk nemusí trpět bolestí, ale skutečnost je jiná. Napsala jste to přesně - lékaři toho mají hodně, spěchají a nemají na nás čas. Jj - tý mrchy je všude hodně - jak to mají stíhat.
Přeju hodně sil. Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 3/8/2012, 09:27

Ahojte holky,
Peti mi jsme take nemeli náplasti,brali jsme tramal....ktery stačil..ale take táta spal....a pak když už byly velke bolesti,byl už v nemocnici,kde mu davali v kapačkach a to byl chudák uplne mimo,blouznil..
Tak take nevim..
Peti a kdy zjistili nemoc a ma nejake metastaze jinde?Já už nevim diky te Markete -co jsi psala
Myslim na tebe a drž se.
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 3/8/2012, 11:41

Ahojte holky četla jsem vaše příspěvky a musím reagovat. Co mohu napsat o náplastích jen to měl je otec, matka i teta a mohu napsat že pomáhali na bolest ale po čase se museli dávky navyšovat až nepomáhali vubec. Moje teta je měla a ještě brala léky na bolest ale nevím i ni to bylo každej den jiný. Jeden den byla na cajku jako by jí nic nebylo druhý den celej den spala a třetí den měla halucinace takže se to u ní měnilo jako počasí. Ale myslim si že je pro takhle nemocný lidi lepší at maji třeba halucinace jen at nemají bolesti. Co si pamatuji teta vucec nevěděla co je za den jestli je den nebo noc něvěděla jsestli jedla nebo pila bylo to hruza pořád jsem u ni plakala ale byla jsem ráda že ji nic nebolí. Matka měla taky naplasti a léky nevím jaké ale bylo to něco jako morfín byla doma nedali jsme ji nikam do nemocnice skoro pořád spala ale byla pěkně mimo taky měla halucinace povídala si pro sebe málo jedla museli jsme ji zavést cévku jak byla mimo tak nedošla ani na záchod. Je to hruza na to koukat ale jsem ráda že moji blízcí netrpěli až teda na moji tetu stou to bylo nejhorší od té doby mám pocuchaný nervi nemohu spát a když usnu tak se dvakrat za noc stejně vzbudím. Přeji všem hodně síly . Galča sunny

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 3/8/2012, 17:16

Děkuji všem za rady a poznatky, jsem ráda že se mám na koho obrátit. Renčo, taťka nám zežloutl 10.12. 2010 a tak se na vše přišlo. Stádium T4 N1 MO, ještě téhož roku 28.12. 2010 byl operován. Nádor bohužel nešel pro "pokročilost" vyjmout, tak mu udělali "přemostění" žlučovodů, nádor mu je utlačoval, a proto zežloutl a to samé se střevy, neboť vrůstal do dvanácterníku. Hned v lednu 2011 mu nasadili chemo - cisplatina + vepesid - 4 cykly - nezabralo, tak následovalo 5 cyklů Gemzaru - nezabralo. Poté dostal 2 x chemo Xeloda - ta mu naleptala žaludeční sliznici, tak se musela vysadit, taťka strašně sešel, mysleli jsme že už bude konec, ale dostal se z toho. To byl listopad 2011 a od té doby už nic, jen sem tam brufen. Od zjištění v prosinci 10 se vytvořily meta na plicích a játrech... Taťka má malobuněčný neuroendokrinní tumor slinivky...další léčbu odmítl. Byla jsem s ním při všech chemo, a když jsem ho vezla na tu první, tak mi bylo jako bych ho vezla na smrt...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 3/8/2012, 19:28

Ahoj Peti,
No..tatinek to ma podobne jako muj to mel..ale bohužel když nam to prorostlo do střev a dvanacterniku..slo to s kopce...Tata mel T3..bez meta..ale jak pišeš..začlo to prorustat..i když mel operaci..bohužel taky to nešlo ven vše..pak Gemzar..ten nam ale hodne zabral..
Peti,ted to asi už nebude moc dobre..u nas nastaly take plice..byl na odsavani a to musel byt i na ARU..cely otekl..pak to bylo už strašne..vše začlo odchazet..tim chci řict Peti..hodne sil nyni....dá se řici,že osud nam dal ješte mesic,kdy byl celkem ješte v pohode..pak to vzalo rychly ale velmi rychly spád..
Držte se moc..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 3/8/2012, 22:24

Já vím, bude to boj a doufám, že když už ho nemůžeme vyhrát, tak že taťka alespoň odejde v pokoji... Meta na plicích a játrech mu zjistili loni v srpnu a mě v tu chvíli napadlo, že máme za sebou ten lepší rok, že tento rok už bude asi hroznej... Snažím se nemyslet na to co bude, žiji ze dne na den a těším se z každého dalšího dne, jinak bych se asi zbláznila...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Zdenka

Příspěvek  Plasová Zdena 3/8/2012, 23:17

Milá Petro, chci Vám taky vyjádřit velkou podporu. Umím si představit jak se teď cítíte. Nedopusťe aby tatínek trpěl bolestí.....už mu něco předepsali ? Je hodně statečný a vy buďte taky silná.
Vím jaká je s doktory řeč - někteří se chovají, jako když se jich to netýká. Zůstali mi po manželovi nějaké silné léky na bolest, nevím sice odkud jste ale klidně je vašemu tatínkovi přenechám. (vím že tohle se nesmí,tak doufám že mě admin nevyloučí).
Dnes je to patnáct dnů co můj muž zemřel. jemu jsem již pomoci více nemohla.
Držte se. Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Ahojky všem,

Příspěvek  Plasová Zdena 3/8/2012, 23:29

chci Vám všem říci, že jsem moc ráda že tu jste. Lidé si mají pomáhat....žádnou z vás neznám a přitom už jste moje dobré přítelkyně...téměř neustále na vás a vaše blízké myslím.....pomáhá mi to překonat můj vlastní smutek....
Nastí, jestli sem nahlížíte, ozvěte se co u vás . jestli dobrý ...tak se budem těšit s vámi..v opačném případě vám to pomůže se tady vyplakat...snad...mě to aspon pomaha
Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 4/8/2012, 09:37

Taky jsem ráda že mám takové přítelkyně, kde se mužu vypsat ze své bolesti sice rodiče už nemám ale diskuze mi pomáhá a budu ráda když mužu být někomu nápomocná nejsem lékař ale slovo utěchy snad taky pomáhá aspon jsem to tak cítila já. Já osobně jsem se setkala s Janou 2 je to super ženská psala mi že je ted jednom kole ale přidá se k našim řad. Martina ta má dnes doma v Brně po pohřbu tatínka sraz s rodinou ta se taky ozve. Dzžte se a Petro myslim na Vás hodně sil kamarádko

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 4/8/2012, 11:37

Dobre poledne,
Jsem moc rada,že tu jsme a že lze pomoci aspon slovem.Me diskuze take moc pomahala.
Zdeni neboj admin te nesmaže...když jsem admin já...
Nasti,napište jak je Vám a tatinkovi..
Všichni se mejte I love you
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 4/8/2012, 19:36

Zdravím Jarku,
snad nám brzy napíše. Já jsem dnes poprvé sama večer doma....
Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Petra

Příspěvek  lestinovapetra 4/8/2012, 20:38

Ahoj všichni,
chtěla jsem Vám všem moooc poděkovat za Vaše rady a zkušenosti. Jsem moc ráda, že se mám na koho obrátit, i když se navzájem osobně neznáme, také mi přijde, jako bychom byly dávné přítelkyně. Svěřujeme se zde jedna druhé s těmi nejniternějšími pocity a nalézáme porozumění.
Tatínek dostal náplasti Durogestic, lepíme je po 3 dnech, zatím se zdá, že je taťka snáší lépe než minule, nechci nic zakřiknout... Je trošku utlumený a taky na nás trochu mžourá, asi i hůře vidí. Mysl má ale zatím jasnou, tak moc ťukám, ať to nějaký čas vydrží... Dnes zemřel jedné známé také tatínek na rak. střev, je to hrůza...Dnes se snad už na nicjiného ani neumírá, děs...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 4/8/2012, 21:04

Jo Petro rakovina je novodobej mor je to pravda taky znám lidi kteří umřeli na rakovinu, proč není lék nechápu to v dnešní době. Přeji hodně sil at je tatínek v pohodě a moc bych si přála aby byl na tom světě ještě hodně let už kvuli Vám mě rodiče moc chybí hlavně máma. Držte se Galča . Zdeni puste si v telce něco veselého je to těžké já vím samota tíží je těžké radit vím jaké to je ale čas vše velký lékař zdravím Vás myslim na Vás všechny sunny

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 4/8/2012, 21:11

Gali, tu telku jsem zkoušela...nic moc...Za chvili už přijde moje starší dcera, je moc hodná..nedalo ji to a volala mi....a poznala to na hlase. Jsem hrozná. Dnes jsem se konečně odhodlala převlíknout postele, ale povlak z manželova polštáře jsem si schovala pod svůj polštář. Ještě ho nedokážu vyprat. Asi jsem zralá na psychiatra..nebo to mají i jiní ?

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 2 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru