Naše zdraví-diskuze o rakovině slinivky břišní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rakovina slinivky břišni

+7
*Silvie*
Jarka
Plasová Zdena
Na.sta
Galina Malinovska
lestinovapetra
Admin
11 posters

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 25/10/2012, 10:47

Ahoj všem.
Bohužel už to s taťkou vypadá asi hodně špatně. Má nateklá chodidla a soudě podle nafouknutého bříška, bude mít asi v břiše vodu. Máte s tím některá zkušenosti? Hůře se mu i mluví... Prý, když už je voda v břiše, tak selhávají játra a má tak max. měsíc :-(
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 25/10/2012, 11:27

Ahoj Peti,
Ano,už je to zlé..Peti hodne sily ti přeju..už se bohužel bližite ke konci,ach jo..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 25/10/2012, 11:40

Mám veliký strach, jak to zvládnem... Pořád tomu nemůžu uvěřit...
Děkuji za podporu, ještě se ozvu. Byly to dlouhé 2 roky - myslím, co se stresu týče. Jinak to uteklo hrozně rychle...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  LAURA: 26/10/2012, 20:39

Ahoj všem, hlásí se LAURA. Už jsem měla dost čtení těch nechutných příspěvků od škůdce na původním portálu. Stále se totiž vracím na diskusi, pomáhá mi být s vámi v kontaktu, i když tatínek od ledna už není. Musím si přečíst nové příspěvky na tomto "čistém" fóru, tak zatím všechny zdravím! LAURA

LAURA:

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 26. 10. 12
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 27/10/2012, 10:03

Zdevím všechny, jsem ráda že se připojila knám i pani Laura ano máte pravdu na abecedě řádí zase tan dement Markéta každýmu zase nadáva. Petro nic si zní nedělejte četla jsem to jak Vám nadává je to blbka. Čtu Vaše příspěvky a mám slzy v očích maminka odešla 19 listopadu bude to rok. Vzpětně si vzpomínám že jsem ani neslavila vánoce prostě jsem na nic neměla náladu, dnes vím že jsem udělala chybu máma by to tak nechtěla byli to smutný vánoce. Myslím na Vás je to smutný. Přeji všem stálé zdraví

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 27/10/2012, 11:35

Ahojky děvčata,
moc děkuji za Vaši podporu, které si upřímně vážím. Moc mi pomáhá, že se tu můžu ze všeho prostě vypsat...Co se týče abecedy a narušené Markéty - z té si nic nedělám, je to nemocný člověk. Já jsem člověk poměrně vyrovnaný, tak se mě její oplzlé narážky nedotýkají. Vadí mi spíše, jak se chová k ostatním, např k paní Libuši, která se dlouho odhodlávala, aby něco napsala a Markéta jí jejími výplody úplně od psaní odradila...ale dost k Markétě.
Taťka je den ode dne horší, moc toho nesní, jen polehává a pospává. Také už trošku blouzní, někdy je v obraze, někdy je "mimo". Všechno lepší, než bolesti. Jsme zatím na 1/2 náplasti + prášek na akutní bolest. Trápí mě ale také jiná věc, mamka to začíná nezvládat psychicky. Někdy o taťkovi mluví tak jakoby "nad věcí", že toto už nebude mít dlouhé trvání a pod. Dokonce, jsem ho našla samotného doma, mamka byla v práci...Bylo to zrovna ve čtvrtek, taťka byl celý zmatený, prý mamku vyhazoval, ať jde do práce, tak šla... Nevím, jestli je utlumená antidepresivy nebo co a proto je tak nad věcí. Mě jejich užívání popřela...Každopádně to na jednu stranu chápu, je jí 52 let a bojí se, že až taťka nebude, tak přijde i o práci, do důchodu daleko a znáte dnešní zaměstnavatele...Na druhou stranu nechápu, jak ho takto mohla nechat samotného, já bych odešla třeba do obýváku, aby o mě nevěděl, když by mě vyhazoval... Pak mi řekla, že ho prostě nechá odvézt do nemocnice. Řekla jsem jí, že jí ho jen tak do nemocnice nevemou, pokud nemá nějaké respirační problémy a pod. Maximálně píchnou injekci morfia a pod.Tak jsem si s ní povídala o možnostech o hospicu a pod. To mě opět dojala, když mi řekla že hospic stojí 3O tisíc/měsíc. a když ten člověk umře dřív než za 30 dní, tak vám ty peníze nikdo nevrátí. To je pro mě, jako facka...Tak nevím, jak si to představuje, jestli to byl prostě jen nějaký skrat či co... Asi to bude zase na mě, jako všechna vyšetření, krevní odběry, chemoterapie a nukleární medicína...

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 27/10/2012, 12:04

Vítam Lauru mezi námi..na abecedu nema smysl vubec chodit..já tam nechodim vubec..

Ahoj Peti...vy už take dlouho bojujete...a je to velmi náročne..jak pro tebe tak pro maminku..znám to velice dobře,já se o tátu starala uplne sama..2roky..chodila do práce,pak jsem se musela naučit vymenit vyvod..jelikož rakovina zasahla střeva..ke všemu táta začal byt i zlý a já už nemela síly..rok to bylo celkem dobre,ale druhy rok byl už očistec,tato nemoc...proste rakovina,podle mého názoru..pokud neni šance na vylečení..at je smrt rychlá a ne se trapit rok a vice,kdy nemocny ztrací sam sebe,svou dustojnost atd..a jejich blízke to strašne bolí a musi se srovnat se spousty vecí--
Ano maminka asi už nemá sílu...tak se na ni moc nezlob..já vim,je to težké,taky jsi už vyčerpaná...kdo by nebyl...
Peti...vydržte obe...
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 28/10/2012, 13:54

Zdravím čtu příspěvky a je mi smutno. Vzpomínám jak jsem byla vyčerpaná když jsem jezdila každej den za tetou celých pět měsíců, už se taky něvěděla kudy kam teta byla jeden den hodná milá, druhý den mě vyhazovala byla zlá nevím podle mě to dělá merfín, ale nezlobila jsem se na ní byla nemocná ,zoufalá a moc se bála. Nedivím se Vaši mamince asi je vyčerpaná jak psala Reny je to na ní taky hodně nezlobte se na ní. Přeji hodně sil myslím na Vás Sad

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Markéta z původní diskuse ven

Příspěvek  LAURA: 30/10/2012, 11:30

Doufám, že se mi podaří bloknout Markétu - zlomyslnou a vulgární kazisvětku - z původní diskuse. Mluvila jsem s provozovatelem stránek abecedazdravi.cz, slíbil mi, že upozorní admina. Je vidět, že admin ty diskuse vůbec nesleduje a nekoriguje, to je jasná věc, pak to takhle vypadá. Tak uvidíme, jestli něco udělá! Ahoj, LAURA

LAURA:

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 26. 10. 12
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 30/10/2012, 11:46

Lauro,myslim,že je to zbytečne..neni v jeho silách vše blokovat,když se je tam pod ruznymi IP..to proste nepujde..mel by tam udelat to,že se človek musi zaregistrovat..i tak se muže zaregistrovat pod jinym mailem,jmenem.,,,ale asi by ji to přestalo bavit,aby mela třeba 50novych mailu..pokud toto neudelá,je to naprosto zbytečne..je to škoda,,protože tam je diskuze rozjeta a chodilo tam spousty lidi..já již už vymazala z me hlavy a na abecedu proste nechodim...
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 2/11/2012, 09:28

Ahoj všem,
tak my jsme to dnes doma vzdali...Tatínka převážíme do Hospice v Prachaticích...V neděli taťka mamce spadl z postele přímo na hlavu, ani neví jak. Nechali ho s bráchou převézt na vyšetření do nemocnice, měl pořádně natlučenou pusu, nos a koleno. Naštěstí se žádné zlomeniny nepotvrdily, tak jsme si taťku přivezli zase zpátky domů. Nespíme, přes den se střídáme - mamka/bratr, v noci mamka/já. Jsem už jsme na dně, taťka chce po cca 10 minutách vždy posadit, napít, odříhnout si a zase položit. Takto celý den a celou noc, takže sotva "zaberete" a můžete začít nanovo...Bolesti už jsme měli jakž takž zmáknuté, tak nevím co ho neustále budí. Zapůjčili jsme mu klozetovou židli, tak už alespoň nemusíme s taťkou takovou dálku... Taťka chce hrozně na záchod, tak ho s mamkou "taháme", div nemáme kýlu, usadíme ho na wc stoličku a on, že si to rozmyslel, tak zase zpátky do postele a pak zase nanovo...Taťka je chvílemi trošku mimo, povídá zcestně, pak zas chvíli, jakoby rozuměl. Dnes už jsem si málem myslela, že si z nás dělá s tím wc srandu. Měla jsem takto těžce nemocného i dědu, ten ale jen pospával a moc se nehýbal. Toto je opravdu každých 10 min něco. Nevím, jestli je tak zmatený nebo je to takový ten vnitřní neklid. Každopádně je to záběr. Ještě se ozvu co a jak v hospicu. Hodně sil všem,
pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 2/11/2012, 09:49

Petro dejte vědět co a jak, hodně sil přeji

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 2/11/2012, 10:01

Milá Petro, držte se. Jsem v myšlenkách s Vámi. Vím , jak Vám teď je.....člověk doufá , že ještě bude lépe, ale skutečnost je KRUTÁ. Hodně sil !!!!!!! Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 4/11/2012, 13:02

Ahoj všem,
slíbila jsem, že napíšu co a jak v Hospici. Bála jsem se, že nám bude vyčítat, že jsme ho tam dali a také hned při našem příjezdu chtěl domů. Ale ta změna!!! Taťka vykoupaný, oholený, dokonce udělanou pedikůru. Mluvil, sice asi jako 3 leté dítě - ta hlava už mu vážně moc nebere, ale mluvil... Dokonce jedl - sice jenom polévku, ale alespoň něco. My už si sním doma nevěděli rady, taťka nejedl, nemluvil. Každých 10 minut jsme ho posazovali a zase pokládali - normálně nás proháněl. Nechtěl vůbec jíst, polévku, jogurt, puding, přesnídávku, a když jsme mu podstrčili namísto pití Nutridrink, tak nám ještě vynadal :-) Natřít mu pokožku nebo ostříhat nehty - téměř nemožné...V Hospici hned po příjezdu mamku také proháněl, ale jinak se obracel na posteli sám nebo nám alespoň řekl, co by chtěl a pod. Pak nám řekl, ať jedeme domů, že musí odpočívat a usnul.
Dnes za ním jel bratr s mamkou, zítra zase pojedu já. je to od nás 45 km, tak se to dá.
Ještě dám vědět, co a jak, ještě dospávám spánkový deficit, ale jsem ráda, že je o Taťku dobře postaráno.
Hodně sil všem, pa
Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 5/11/2012, 09:44

Ahoj Peti,
To je uleva vid?Když vis,že je o tátu dobře postarane a dokonce to vypada,že se vice snaži...a hlavne,že nevyčitá...no jsem rada,že to táta bere takto dobře..
Hlavne si odpočinte...a myslim na Vas..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 5/11/2012, 10:34

Ahoj všem,
tat taťka chce stále domů. Prý je agresivní a vyhrožuje sebevraždou... Dávají mu něco na uklidnění.. Už se ale sám i napije, dali ho tam tedy během těch 3 dnů dokupy, to vám povím... Akorát ta hlava, ta mu nebere. Vyhrožoval prý, že vyskočí z okna a sprostě nadával ošetřovateli, tak mu řekl, že mu otevře okno a taťka to přehodnotil a řekl, že to tam není tak špatný... To asi muselo být něco, jak znám taťku...Všechno nám asi také neříkají... Nejtěžší je to, že po nás chce, abychom ho vzali domů, to mě bolí srdce. Kdybych se ale na tuto situaci dívala s nadhledem a bez nemocí, tak je pro něj Hospic tím nejlepším... Taťka má chudák poškozený mozek - je to prý k nemoci a opiáty. Často mluví zcestně a nebo, jako asi tak 3 leté dítě. Nechci, aby se trápil a když vidím mamku a bráchu, jak je to ubíjí, tak je mi hrozně, trpí celá rodina...Kdy tohle skončí? Pro taťku tohle není žádný život, ale ani pro nás ne..Hodně sil všem,
pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 5/11/2012, 11:22

Peti,ja toto take prožila..táta chtel neustale skakat z okna..museli ho bohužel kurtovat,když jsem za nim přisla,rychle ho sice odvazovali,ale pohled hrozny,tata plakal,že chce domu,ale já i když jsem chtela,nechteli to dovolit,protže byl po sepsi..a museli ho sledovat,take mluvil o nečem,čemu jsem nerozumela..pak jsem se ptala jeho sestry..a ta mi řekla,že toto co povida se stalo před 40ti lety..žil v dávne dobe..
Peti,práve proto jsem psala,že je dobře,že to tak bere..a ono nee--ach jo...nevim vubec co řict..je to pro tatu,bezmoc,beznadej a z toho vyplíva ta agrese..drž se Sad

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 5/11/2012, 17:11

Achjo.... jakoby nestačilo, že je ta potvora tak krutá k tělu....musí ještě i ničit duši ? U nás to probíhalo celkem v klidu, ale manžel dostával hodně silné opiáty na bolest, takže většinou spal.
Petro, přeji Vašemu tatínkovi co nejméně trápení. Je-li to již tak zlé, že není šance na zlepšení....ať je smrt milosrdná. Crying or Very sad
Vy se opatrujte a buďte statečná.
Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 5/11/2012, 18:01

Zdravím Vás všechny na této diskuzi, Petro je mi to tak líto že tatínek to zvláda špatně a chce pořád domu na jednu srtanu ho chápu že chce být doma ale zase to utrpení koukat na něho a nemůžete mu pomoci. Dnes když si vzpomenu na mojí mámu umřela do 6neděl od diagnozi ale byla taky jako malý dítě měla meta na mozku pořád si povídala pro sebe nevnímala okolí a když tak nás nepoznávala. Umřela doma naštěstí bez bolestí odešlo jí dychací ustrojí prostě přestala dýchat. Jsem ráda dnes že se tak dlouho netrápila jako moje teta, když si na to vzpomenu tak mě mrazí. Včera jsem pokecala na facebooku s Veronikou ktera taky často psala na obecedu zdraví a když tam popisovala jak je jeji tatínek na ní zlej tak ji prostě jedna ženská vynadala co si to vubec dovoluje psat o svém otci. Podotýkám že se o něj stará už dva roky sama. Tak tam prostě přestala psát, dala jsem jí meilovou adresu na Reny snad ji napiše. Chci jenom napsat když jsem se ji ptala na jejiho tatínka tak mi napsala že je onkologicky zdáv že se všichni doktoři divili že to zvládnul není vyléčenej uplně ale už nemusí na ozářky, chemku atd. Verča začla chodit do práce a jeji táta se zklidnil snad mu to vydrží. Péto hodně sil přeji

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 11/11/2012, 16:17

Ahoj všichni,
tak nám dnes Tatínek v 9 hodin ráno odešel. Byl to dlouhý boj, ale zvládli jsme to...
Teď už je mu lépe...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 11/11/2012, 16:19

Peti,upřimnou soustrast..
Ano je mu už dobře,netrpí.. Sad

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 12/11/2012, 06:52

Péti přeji upřímnou soustrast držte se, je mi to moc líto

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 12/11/2012, 08:21

Petro, přijměte upřímnou soustrast. Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 13/11/2012, 10:57

Ahoj všem,
děkuju moc za podporu, taťku pohřbíme ve čtvrtek. Pořád tomu nemůžu uvěřit...
Hodně sil všem, pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 22/11/2012, 18:38

Ahojky děvčata,
tak jsme si včera s mamkou taťku vyzvedly - tedy urničku. Nápis na hrobečku už máme také hotový, tak už nám chybí jenom fotečka. Pomáhá mi, když můžu něco dělat, musím být neustále v pohybu, jinak bulim...Je to už lepší, ale stále smutno...V sobotu si tatínka sami uložíme, protože hřbit. služba ukládá jen duben-říjen a já nechci, aby mamka měla taťku doma příliš dlouho...
Hodně sil všem, pa
Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 5 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru