Naše zdraví-diskuze o rakovině slinivky břišní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rakovina slinivky břišni

+7
*Silvie*
Jarka
Plasová Zdena
Na.sta
Galina Malinovska
lestinovapetra
Admin
11 posters

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Vesna 26/11/2012, 17:18

Ahoj všem a Reny zvlášť, tak jsem se konečně dostala k tomu, abych si sem založila přístup. Chodila jsem pravidelně na abecedu ale jak se to tam zvrtlo....no prostě strašný.
Takže budu chodit sem.

Vesna

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 26. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 7/12/2012, 17:59

Ahoj všem,
jak se vám daří? Já jsem se vrhla na rekonstrukci koupelny a kuchyně, a tak nějak mi to pomáhá, protože aspoň nemám čas tolik smutnit. Dnes je to přesně rok , co nám sdělili tu hroznou diagnozu. Jak ten čas utekl. Loni jsme kvůli tomu ani vánoce moc neřešili a letos už na to úplně dlabu. Mám docela strach , jak to budem snášet. Mám teď problémy s mladší dcerou ( 11 ), je drzá, vzpurná , rozmazlená. snažím se brát na ni ohledy, ale asi budu muset přitvrdit.
Doufám, že jste všechny v pořádku (aspoň trochu v rámci možností).
Pa Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 9/12/2012, 15:57

Ahojte holky,
Škoda,že je tato diskuze tak utajena..že ji nikdo nenajde,však vime proč--
Navrhuji založit i jina témata..ktera nas budou zajimat...tak budu rada za Vase připadne návrhy..
Petulu moc zdravím..a doufám,že se drži a vše zvládá v mezích.. I love you
Ja mam take straostí nad hlavu,ale nelze sem vše psát...
MEJTE SE VŠICHNI,PÁÁÁÁ

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 12/12/2012, 08:32

Ahoj všem,
ještě to není ono, ale už je lépe. Zdeni, máte pravdu je třeba se nějak "zabavit", něco neustále dělat, něčím se rozptýlit, aby měl člověk jiné myšlenky. Takže rekonstrukce super nápad. Mám 12 letého syna, puberta s ním už taky pěkně mává, tak vím o čem mluvíte...Hodně sil. Jinak my teď s Mamkou máme o zábavu postaráno - odhlásit živnost, vdovský důchod, rušení a zřizování nových pojistek - pojištění domácnosti a pod. + energie, voda, plyn - vše bylo psané na Taťku...Notář atd, atd. Tatínka jsme si nakonec uložili sami (urničku), protože pohř. služby ukládají duben-říjen. Bylo to ale docela hezké - takový malý soukromý pohřeb, ale o Taťku jsme se postarali od A po Z... Stihli jsme i nalepit fotečku a nechat vytesat jméno na náhrobek, tak jsem mooc ráda, že jsme to stihli do vánoc. Stýská se stále, pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, přijde mi to jako sen. Taťka takový silný a houževnatý chlap v pravém slova smyslu a už tu není. To by mě před dvěma lety ani nenapadlo...
Hodně sil všem a moooc děkuji za Vaše rady a hlavně podporu.
P.S. Jak stíháte ten předvánoční kolotoč?
pa Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 20/12/2012, 11:47

Zdravím všechny,
chtěla bych Vám všem popřát klidné Vánoce. Pro některé z nás to budou první Vánoce bez našeho blízkého Sad , tak snad to zvládnem. Hlavně Vám všem děkuji , za Vaše milá slovíčka - tento rok byl opravdu hodně smutný a náročný.
Držte se !!!
Pa Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 20/12/2012, 11:52

Ahoj Všem já se přidávám a přeji Vám krásné Vánoční svátky. Hlavně stálé zdraví Very Happy

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 20/12/2012, 12:20

Přeji Všem krásny den,
Pokud možno prožijte vánoce v
klidu a hlavne ve zdraví..pro me jsou každe vanoce težke,protože jsem je vždy travila s tátou.... santa

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  lestinovapetra 24/12/2012, 15:32

Krásné vánoce plné pohody, hlavně hodně zsravíčka a štěstíčka Vám všem
přeje Petra

lestinovapetra

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Galina Malinovska 31/12/2012, 16:06

Přeji všem krásný Nový rok zdraví,štěstí a moře lásky Smile)))

Galina Malinovska

Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 26. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 24/6/2013, 15:14

Ahojte holky,jak se všichni máte?
Píší mi další..snad se zaregistrují..
Mejte se..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 24/6/2013, 16:17

Ahojky Reny i všichni ostatní. No jo , na abecedě už to zase rozjeli Question, ale nechápu jak můžou urážet úplně cizí lidi. Je dobře, žes tam dala ten svůj email, snad se ty smutný lidičky, co si potřebují popovídat ozvou sem. Přeji všem hodně zdaru.
Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 24/6/2013, 16:43

Ahoj Zdeni,
Ano,náhodne jsem se tam podivala..a stále tam ubližuje můra....je opravdu neskutečná..
Snad se ozvou ostatní..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 25/6/2013, 13:02

Ahoj, tady Reni, jsem ráda, že jste mě mezi sebe přijaly a Renda mi poslala v e-mailu odkaz sem.
Psala jsem tam o tatínkovi, kterému diagnostikovali nyní nádor.
Díky Bohu máme pár známých lékařů, takže jde k onkologovi již zítra. Ale nevíme nic bližšího, zda si ho tam rovnou nechají, apod.
Má 1 metastázi na játrech, modlím se, aby byli doktoři svolní a pokusili se to odoperovat.

Mnohé z vás již tuto ztrátu utrpěli, nebude vám vadit, když vám to nyní budu připomínat? Tu bolest a odcházení milované osoby?
Je těžké se s tím smířit, mám naději, sice malinkou, ale aspoň nějakou.

Reni
(Jsem z Ústí nad Labem)

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 25/6/2013, 13:54

Ahoj Reni,
Moc Tě vítám...na abecede jsem nečetla tatinkuv puuběh nemoci,nerada se tam zdržuji..tak napiš nám vše..
My jsme tu pro Tebe a jiné co prožívaji toto trápení..
Zatím tedy nic nevite?
My jsme meli 4stadium-neoperovatelne,ale nabidli nam,že mužeme jit do noveho projektu-vyzkumu..pak tatinka i operovali a dali jinou lečbu,pomohla a tatinek tu byl 2roky..a z toho 1a pul celkem bez obtíží..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 25/6/2013, 16:35

Holky, napíšu, až budu mít chvilku. Děkuju za podporu.
Reni

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 25/6/2013, 18:43

Mohu se prozatím zeptat, co na zácpu? Tatík nemůže jít, ani po čípcích, ani po nějakém lacto... nevím, jak se to jmenuje. Doporučila jsem mamce koupit Zaječickou minerálku, dneska to pil, tak doufám, že už na WC půjde.

Díky moc.

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 25/6/2013, 19:17

Ahoj Reni...jsem ráda že jsi tady, na abecedě řádí kazisvěti, co dokáží ublížit i slovem - je lépe tam ani nechodit. I když jsem před rokem byla za diskuzi na abecedě vděčná - pomáhala mi, vyrovnat se s tím zlým osudem.
K té zácpě - manžel dlouhodobě užíval laktulósu ( lžíci dvakrát denně), není to vlastně ani klasický lék, pomáhá to změkčit stolici. Bylo to jediné co mu aspoň trochu zabíralo. Zkoušeli jsme i namočené švestky, švestkový kompot, čípky. Projímadla v kapičkách nám lékař nedoporučil - mohou způsobovat křeče v břiše, tím jak stimulují střevo. Ale asi nejdůležitější je hodně pít vodu !!!
A jak jste dopadli dnes u onkologa? Zahájí nějakou léčbu? Budete jezdit do Prahy  nebo do Ústí ? V Praze v Motole je chirurg (prý se zlatýma ruka) docent Hoch - ten prý dokáže operovat i nemožné.
Jinak pište kdykoliv, ptejte se na cokoliv - mě osobně to vůbec nevadí (spíš naopak). Ráda budu někomu nápomocná - i když jen bezvýznamnou radou či dobrým slůvkem.
Držím palce. Zdenka (Teplicko)

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 25/6/2013, 22:10

Ahoj Zdenko, děkuji za odpověď, vidím, že jsme kousek od sebe.
Laktulosu měl tatínek včera poprvé a dneska ho bolel žaludek, tak jsme myslely s maminkou, že to bude tím. Na záchod ale nešel. Nezabralo to. Nebo to působí až po delší době? Vypil půl láhve té Zaječice, tak věřím, že snad už půjde. Dnes mu dobře nebylo. Volala jsem mu a po chvilce telefon dal mamce, protože byl asi vyčerpaný, říkal, že leží a je zkroucený, že prý se mu špatně mluví.
Mamka byla také dneska taková smutná, podle hlasu, taťka moc nechtěl jíst a hodně spal, asi si vzal hodně léků. Ty léky určitě taky na žaludek dobré moc nejsou. Chtěl napsat od obvoďáka ty opiátové náplasti, ale ten h....zl mu to nenapsal, prý to může jedině odborný lékař nebo ten onkolog.

Jinak k tomu lékaři jedou až zítra. Vidím, že všichni chválí Motol, bratr nám doporučil nějakého dr. Lefflera, říkal, že je z MOtola, ale nakonec jdeme na HOmolku. Ale to onkologické centrum se prý skládá z odborníků z Motola, Homolky a Vojenské. Tak snad se dostane k nejlepším.

Zdeni, kolik Ti je? Doufám, že můžu všem tykat. Mně je 40.

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 25/6/2013, 22:50

Ahojky, jasně můžeš tykat. Mně je 47, mám dvě dcery 25 a 12, ta starší je už pátým rokem v Anglii. Manžel zemřel loni v červenci. Koukala jsem ti na FB- jestli jsem se trefila - nedávno jsi tam aktualizovala foto s andělíčkem a naposled tam máš fotku (asi) rodičů.
Ještě k té laktulóze - to asi neučinkuje hned jako projímadlo, spíš si myslím pravidelným užíváním. A břicho by taťku z ní nemělo bolet.
Onkologie Praha je určitě nejlepší, ale my jsme tam manžela nedokázali protlačit. Mají toho plno, ale jestli někoho znáš, kdo by tam tatínka dostal, tak pro to udělejte všechno. S tou bolestí máš pravdu, něco silnějšího předepíše onkolog a nebo  v Centru bolesti - ale tam my jsme ani nebyli. 
Jenom malá rada - do ordinace vždy běžte s tatínkem někdo další a připravte si dotazy na doktora a nenechte se odbít (  odbýt ? ) ..ježiš ty jsi vlastně učitelka - tak odbejt Very Happy.
Moc Vám přeju, ať to jde operovat, nebo aspoň zastavit. Ať tu máte tatínka co nejdéle - podle fotky je to statnej chlapík. Držím vám palce . Pa Zdenka

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 25/6/2013, 23:10

Zdeni, tak to jsi mě našla správně. Ano, jsem to já. 
Můj brácha tam známé má, tak se mu to povedlo. Na bráchu nadávám, že se dělá strašně důležitej, cpe se do politiky, všude musí být slyšet a mít slovo, pořád shání peníze a nikdy nemá dost, vadí mi to a nemáme dobré vztahy, ale občas se takové známosti vyplatí. Teď říkám, že se cpe do politiky, ale tím myslím jen na úrovni města. Uvidíme, zda to vyjde a pokusí se v té Praze o něco. 
V neděli jsme byli na CT, ten tumor na slinivce byl nějak 60 x 35 x 25 a jedna metastáza 16 mm na játrech. Ten nádor má velký, snad nikde jsem nečetla až tak velké rozměry. Ostatní cévy a další orgány jsou v pořádku.
Mamce jsem dnes nakázala, aby mu dávala nějaké malé úkoly, aby pořád neležel, ale měl i nějakou činnost, aby se cítil potřebný. Tak nakrmil ptáčky, vyvedl koně do výběhu a také ho přivedl. Ale dnes mu nebylo dobře :-(
Trochu vyčítám mamince, že s ním nešla zavčas k lékaři, chodil sám a asi si málo stěžoval, všechno odkýval, je to takový typ člověka, říkala jsem mamině, aby jela k doktorovi s ním, aby si tam vydupala pořádné vyšetření těch jeho bolestí a ne nějaké masáže, které mu OL předepisoval, jenže ona měla stále něco na práci. Mrzí mě, že tam s ním nešla dřív, třeba by aspoň neměl tu metastázi. Pak mu vyčítala, jak fňuká, že jí taky bolí záda a páteř a nestěžuje si. To jsme ale nikdo ještě nevěděli, co se z toho vyklube :-(. Mamka není takový empatický člověk jako já, ona se dokáže nad všechno přenést, je silná, doufám, že jí to vydrží.
Bydlíme od našich 40 km a možná se tam po prázdninách odstěhujeme. Bude to síla, dojíždět do UL, ale nedá se jinak, potřebuju práci.
Jinak já mám dceru 15 let, teď půjde na gymnázium.

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 26/6/2013, 11:23

Tak teď tatínka odvezli na tu Homolku. Bylo mu zle, bylo to vidět, má bolesti, chudák. Kalhoty jsou mu hrozně volné, strašně zhubnul na stehnech. Včera konečně byl na velké, ale prý je to spíš průjem :-(.

Poraďte mi, holky, na co všechno se má maminka informovat? Někdo psal, že je dobré mít připravené otázky na papírku, ale napadají mě jen takové ty běžné otázky, na to se mamka zeptá.

Ty nutridrinky jste dávaly až když vám tatínek nebo manžel nejedl? Tatínek ještě jí, sice už ne tolik, ale jí a musí se do toho nutit. Ani pít moc nechce.

Poraďte, prosím.
R.

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Admin 26/6/2013, 11:37

Reni,doktoři by vše potřebné říct..a klidně si otázky napiš na papír..ja to tak dělam take..
Doktoři nebudou operovat?Už je to definitivní?

Nutridrinky jsme dostali take..i když táta jedl..ale nechtěl je vubec..vždy mi nadal..musim řict,že jedl strašne moc jablek a tvarohu..rád si dal i mandarinky-kompot.atp--
Drž se a napiš až neco budeš vědet..
Reny

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 25. 07. 12

https://nasezdravi.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 26/6/2013, 11:38

Ty nutridrinky dávejte už hned, ať je popíjí v průběhu dne, dodají mu potřebnou sílu. A jinak k jídlu cokoliv na co má chuť - za této situace bych vůbec neřešila co je zdravé a co néé. Hlavně to chce zastavit to hubnutí .

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Plasová Zdena 26/6/2013, 11:44

Reni a oni si ho nechali v nemocnici ? Půjde na operaci ? Buďte s ním co nejvíc !!! a nespoléhej na to že v nemocnici bude mít pořádnou výživu - vozte mu jídlo co má rád. Ještě, že budeš mít ty prázdniny. Buď podporou i mamce, je to pro ni taky těžký.

Plasová Zdena

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 28. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  renizit 26/6/2013, 11:56

Holky, moc děkuju, naši tam jeli před půl hodinou. Budou tam tak v jednu. Mají přijít mezi jednou a druhou, tak čekám. Píšu postupně mamince, co všechno má zařídit.
Jo, budou to prázdniny asi strašný, dovolenou jsme odpískali, ale chci tu být s taťkou co nejvíc.
Kdybyste si vzpomněly ještě na něco, co si má vydupat, napište, čekám....

Jo, četla jsem, že jste si nechaly něco nevypranýho, já spím s taťkovou mikinou taky. Je mi tak zle, že mu nemůžu pomoct :-(
Jste statečné a obdivuji vás, že jste to zvládly, mamka už taky vypadá vystrašeně, asi vidí, že se to horší, hlavně tatínkova nálada a smutek v očích.

renizit

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 25. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Rakovina slinivky břišni - Stránka 6 Empty Re: Rakovina slinivky břišni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru